Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Nasze przedszkole przystąpiło do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Gramy Zmysłami". Honorowy Patronat nad Projektem objął Pan Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka. Głównym celem tego projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.
Projekt trwa od października 2022 roku do maja 2023 roku. W każdym miesiącu uczestnicy wykonują konkretne zadania.
Poniżej realizowane zadania: "spacer sensoryczny", „sensoryczna matematyka”, „sensoryczne ozdoby świąteczne”, „wzrok”, „slime”, „sensoryczne kodowanie”, „smak i węch”; „sensoryczna ścieżka”.




Nauczycielki biorące udział w Projekcie wzięły udział w ogólnopolskim konkursie techniczno-plastyczno-sensorycznym "Sensoryczna książka".
Celem konkursu była prezentacja talentu i kreatywności nauczycieli biorących udział w projekcie, rozbudzanie zainteresowań o zmysłach, tworzenie pomocy dydaktycznych do wykorzystania w pracy z dziećmi, inspirowanie do aktywnej twórczości oraz rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi.


